Tydzień Bibliotek

8 maja 2017  godz. 10.00

Kodowanie za pomocą puzzli zajęcia dla dzieci.

9 maja 2017  godz. 8.30

DKK spotkanie dla dzieci Ogród Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze.

10 maj 2017 godz. 14.00

DKK „Mistrzynie” Anny Luboń - Wielkie osobowości, Niezwykłe kobiety…

11 maj 2017 godz. 8.30

Ogrody, ogródki, ogródeczki…spotkanie z dziećmi. Najpiękniejsze ogrody świata.

12 maj 2017 godz. 8.30

Grządki, rabatki i …ciekawostki.

15 maj 2017 godz. 9.00

Japonia Kraj Kwitnącej Wiśni. Spotkanie dla młodzieży.

DKK Książka Joanny Bator Japoński wachlarz.

„Biblioteka. Oczywiście !” pod takim hasłem obchodziliśmy od 8-15 maja Tydzień Bibliotek.  Tematem przewodnim  były ogrody, grządki i rabatki, bo to miesiąc maj. Uczestnicy mieli okazję poznania 42 najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych obrodów z całego świata z książki „Ogród Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze” Ewy Kołaczyńskiej. Z książki dowiedzieć się można o ogrodzie latającym, podwodnym, kieszonkowym, trującym, składanym, pionowym, wiszącym, w butelce i innych. Ciekawość dzieci wzbudził także Ogród na dachu w Polsce, który jest na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Jest to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów w Europie. Dzieci poznawały warzywa liściaste i korzenne, niektóre z nich miały okazję wysiewać do skrzynek. Teraz będą przychodzić do biblioteki pielęgnować swoje uprawy. Młodzież  z kolei miała okazję poznać Japonię Kraj Kwitnącej Wiśni. Nowoczesna Japonia oszałamia ilością atrakcji, Biuletyny z Ambasady Japońskiej pozwoliły przybliżyć kuchnię japońską, atrakcje turystyczne Japonii, bogactwo kulturalne i historyczne. Beata Pawlikowska z kolei w książce „Blondynka w dżungli” pozwoliła młodym uczestnikom spotkań przenieść się do wirtualnej galerii fotografii i filmu.