Wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Polska  w porównaniu z innymi narodami tych kolęd ma najwięcej. Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny radują nasze serca, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Gdy wielu naszych przodków z powodów politycznych lub biedy opuszczało kraj to zabierali ze sobą pieśń kolędową. Podnosiła ich ona na duchu, żywiła nadzieję. Dziś również jest tak samo. Rozrzuconym w różnych krajach Polakom, mniej lub więcej złączonych z Polską, zwyczaje świąteczne i kolędy przypominają Ojczyznę.

By nadal tak było, dbajmy o ten skarb narodowy, by go nie zagubić. Pamiętajmy, że twórcą i pomysłodawcą odtworzenia narodzenia Syna Bożego był Święty Franciszek z Asyżu, który w roku 1223, w włoskiej wiosce Greccio, ustawił w grocie żłóbek, a obok niego wołu i osła. Wzruszeni wierni zaśpiewali żarliwie pierwsze kolędy.

W związku z tym, włączmy się we wspólne kolędowanie

z Fundacją Braci Golec w dniu 21 stycznia 2013 roku o godz. 1730

na które zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!