Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie przystąpiła do realizacji projektu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” pt. „Polska Cyfrowa Równych Szans”, który ma na celu edukację cyfrową osób powyżej 50. roku życia. Projekt realizowany  będzie przez pracownika biblioteki, który jest Latarnikiem w gminie Koszarawa. Stwierdzono bowiem, że aż 10 mln spośród 13 mln Polaków z generacji 50+ nie korzysta z internetu. I to nie tylko dlatego, że nie mają dostępu do niego czy budżet domowy jest taki napięty, że nie mogą sobie pozwolić na zakup sprzętu, ale po prostu nie mieli okazji nauczyć się obsługi komputera i surfowania po sieci.

Program Warsztatów:

• zapoznanie z podstawową obsługą komputera
  • zapoznanie z możliwościami edytora tekstu Microsoft Word
  • bezpieczne surfowanie w sieci
  • komunikacja elektroniczna – porozumiewanie się za pomocą poczty i portali społecznościowych

Cel Warsztatów:

• przełamywanie barier korzystania z nowoczesnych technik komputerowych i serwisów internetowych
  • stworzenie możliwości szybkiego komunikowania się pomiędzy sobą
  • nabycie umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych
  • nabycie umiejętności wyszukiwania ciekawych informacji na różnorodne tematy oraz słuchania muzyki
  • stymulowanie sprawności intelektualnej ludzi starszych
  • propagowanie otwartości na nowe doświadczenia w środowisku seniorów

Zapisy i więcej informacji: tel. 338610171

S E R D E C Z N I E    Z A P R A S Z A MY  !!!