Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie znalazła się  wśród ośmiu wyróżnionych bibliotek w ogólnopolskim konkursie „Ambasadorzy PRB”. Komisja przyznała dwa pierwsze miejsca Bibliotece w Supraślu i Wieliczce. Wyróżnienia otrzymały także biblioteki w: Zakrzewie, Łazach, Świerklańcu, Linii, Ozimku, Białym Dunajcu i Twardogórze.

Konkurs polegał  na  wymyśleniu  ciekawej akcji  promocyjnej na temat Programu Rozwoju Bibliotek i przeprowadzeniu  jej wśród wybranych bibliotek uprawnionych do udziału w III rundzie. Biblioteka przygotowała taką akcję informacyjno-promocyjną, którą następnie skierowała drogą mailową do wielu bibliotek.

Komisja oceniająca tak podsumowała nagrodzone prace:
„Nagrodzone prace urzekają dowcipem i dystansem do siebie zespołów bibliotek. Odczuwa się w nich także „ducha zespołu”. Wielkie brawa za energię, nieograniczone pokłady optymizmu, bezpretensjonalność i innowacyjność!”