W najbliższy wtorek 26 lutego o godz. 11.00 w bibliotece spotkanie dzieci z niewidzącymi. Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie znalazła się na liście stu bibliotek, które otrzymały egzemplarz „Czarnej książki kolorów”. Konkurs zorganizowało Wydawnictwo Widnokrąg (wydawca książki) i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek. Dzieci poznają "Czarną książkę kolorów" która jest miejscem spotkań między widzącymi i niewidzącymi. Nie jest książką dla niewidomych, jest książką dla wszystkich, gdyż uczy współodczuwania i uwrażliwia na odmienność. Autorka książki wyobraziła sobie przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek, jest niewidomy. Jego widzący przyjaciel opowiada nam, jak Tomek potrafi poczuć, dotknąć, usłyszeć, posmakować kolory. My też zaczynamy je widzieć inaczej, tak jak Tomek w "świecie ciemności". Przed czytelnikiem otwierają się nowe przestrzenie - zmysłów, wyobraźni i odczuć.